piątek, 24 sierpnia 2018

Czas krówki Mieczysław Potejko


To krówka Mieczysław Potejko synu. Nic na świecie tak nie pachnie. Uwielbiam zapach krówki Mieczysław Potejko o poranku. Pachnie jak zwycięstwo.

Najbardziej tajemnicze cukierki polskiego wymiaru sprawiedliwości. Opozycyjna prasa docieka ile sztuk wyprodukowano? Z jakiego powodu? Za czyje pieniądze?

My chcielibyśmy wiedzieć kto jada krówki Mieczysław Potejko? Ile zawierają kalorii? Czy są kruche? Czy ciągnące? Czy można je jeść z salcesonem? Czy to prawda, że Kolka Nachałow wykradł je z sali bankietowej Domu Partii?  Czy krzepiły spawaczy z Magnitagorska, rolników w dorzeczu Jangcy, budowniczych Pałacu Kultury? Czy Jurij Gagarin wziął je na wypadek spotkania z przedstawicielami obcych cywilizacji? Czy eksperymentował z nimi Jędrzej Kodymowski? Czy to o nich Zbigniew Sajnóg napisał ten swój koszmarny wiersz? Czy Mike Tyson pomylił z nimi ucho Evandera Holyfielda? Czy ukażą się po wysuszeniu wód Eufratu?

Żyliśmy w czasach, w których walczący o Konstytucję sędziowie uwzględniali 92% wniosków o stosowanie tymczasowego aresztowania. W czasach, w których hordy niewolników zabiegały o posadę w Sądzie Najwyższym. Żyliśmy w czasach krówki Mieczysław Potejko.  

8 komentarzy:

 1. Należy tez dodać, że te 92% to uwzględniali po 45% wzroście ilości takich wniosków, kierowanych przez organy władzyt wykonawczej, której rzekomo stawiają opór.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego trzeba kochać Zbigniewa Ziobrę, który tłamsi i dusi. Dzięki temu niektórzy sędziowie przypominają sobie jaka ich rola i rozstrzygają, a nie uwzględniają.
   Może się niestety przytrafić że i myślących Zbigniew wytrzebi bo nie ma talentu odróżniania dobrych od złych.
   A na marginesie: stosowanie art. 40 kpk powinno być wyłączone w sprawach aresztowych bo 90 proc sędziów i tak bała by się niearesztować siebie.

   Usuń
  2. No właśnie doswiadczenie ostatniego roku pokazuje, że statystycznie mało sędziów rozstrzyga.

   Usuń
 2. Czy milczącym założeniem bloga jest aby w każdym tekście było skojarzenie opisywanej sytuacji z jakimś dziełem filmowym / literackim? Czasem łatwo to dzieło zidentyfikować (jak tutaj), ale czy w każdym tekście jest jakieś nawiązanie tego rodzaju?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie. Nie ma założenia, że musi być. Sam z siebie niewiele mam do powiedzenia. Wszystko jest przetworzeniem rzeczywistości.
   Bawi mnie, że na peryferiach walki o wymiar sprawiedliwości ktoś produkuje krówki z nazwiskiem wiceprezesa. Bawi mnie też to że jak poszliśmy się poczęstować to srogo nas odprawiono informując, że to jest urząd, tu jest godło i nie wolno żartować.
   W kosekwencji bawi mnie przywołanie trzech utworów apokaliptycznych w telście o cukierkach wiceprezesa

   Usuń
 3. + skąd u Pana takie zainteresowanie kulturą rosyjską?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolka nachałow jest z naszej polskiej małej apokalipsy konwickiego. Dom partii jest naszym polskim domem partii

   Usuń
  2. Tak, ale wcześniej często Pan wrzucał dużo odwołań do literatury rosyjskiej (np. poeta Niekrasow, wiersz w oryginale cyrylica itp.)

   Usuń